Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (21.04.2021)

BIST100 Günlük Yorum

Güne hafif eksiyle başlangıç yapan ve gün içinde satıcılı seyrini devam ettiren BIST-100 endeksi günü %0,87 düşüşle 1.365,27’den tamamladı, Bankacılık endeksi ise %0,95 yükselişle pozitif ayrıştı. Yurtdışı majör borsalar günü güçlü düşüşlerle kapatırken vaka sayılarının artması ve ABD’nin artan vaka sayıları sonrası Türkiye dahil bir çok ülkeye yönelik vatandaşlarına seyahat uyarısı yapması satış baskısında etkili oldu. BIST hem yurtdışındaki olumsuz seyre paralel hem de büyük çaptaki halka arzların etkisiyle satıcılı seyrini devam ettirdi. EM para birimleri günü karışık bir görünümle kapatırken, TL günü sınırlı değer kaybı ile tamamladı. CDS’ler 407 seviyelerinden günü kapatırken, mevcut seviyeler halen yüksek olsa da TL varlıklara yönelik son dönemde risk algısının biraz zayıfladığına işaret ediyor.

Global risk alma iştahında büyük bir bozulma yaşanmadıkça BIST’te satış baskısı devam etse de gerilemelerin alım fırsatı olarak değerlendirileceğini ve endekste tepki yükselişi denemelerinin devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak, yurtdışı borsalardaki kar satışlarının güçlenmesi durumunda BIST’te satış baskısının devamı beklenir. Halka arz satış baskısının bitmesi sonrası yurtdışı borsaların da toparlanması durumunda BIST’te de tepki yükselişi denemeleri oluşabilir. BIST kapanışına göre ABD vadelileri hafif negatif seyir izlerken, Almanya vadelileri sınırlı pozitif seyrediyor. Asya borsalarında genel olarak güçlü satış baskısı var. Endeksin güne hafif negatif eğilimle başlaması ve gün içinde düşük momentumla da olsa tepki yükselişi denemelerinin oluşması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN