Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (20.03.2020)

Hisseler İçin Hedef Fiyat Tahminleri ve “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Güne satıcılı başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı seyrini devam ettirerek günü %0,45 düşüşle 85.195’den kapattı. Merkez bankalarından gelen güçlü teşviklere rağmen Covid-19 virüsünün oluşturduğu panik ve global resesyon endişeleri devam ediyor. Yurtdışı borsalar gün içinde satıcılı seyrini devam ettirirken, BIST kapanışı sonrası majör borsa endeksleri günü tepki yükselişleriyle kapattı. Dolar/TL, DXY dolar endeksindeki güçlenmeye paralel yükselişine devam ederken, TL EM para birimlerine göre dirençli görünümünü koruyor. Petrol fiyatlarındaki düşük seyir ve virüsün Türkiye’de düşük hızda yayılması, TL varlıkların daha dirençli kalmasını sağlıyor. CDS’ler yükselişine devam ederek 599 ile son yılların en yüksek seviyesine test etti. CDS’lerdeki sert yükseliş TL varlıklar için risk algısının çok yükseldiğine işaret ediyor. VIX endeksi 72 seviyelerinde ve yüksek seyrini koruyor.

Yurtdışı borsalardaki paniğin azalmaya başladığının teyidi için VIX endeksinin teknik olarak ilk etapta 67 seviyesi altına geldiğini görmemiz gerekiyor. VIX endeksinin 50 seviyesi altına doğru hızlı gerilemesi borsalarda tepki alımlarının güçleneceğine işaret edecektir. Ancak piyasalardaki paniğin ve kriz fiyatlamasının sona ermesi için Covid-19’a ilişkin ilaç ya da aşı bulunması gerekiyor. BIST yurtdışı borsalardaki eğilime paralel hareket etse de yurtdışına göre daha dirençli bir görünüm sergiliyor. Değerleme olarak yurtdışı borsalara göre avantajlı olması nedeniyle BIST’in yurtdışı borsalardaki tepki yükselişlerine daha güçlü tepki alımlarıyla eşlik etmesi beklenmektedir. Dow ve DAX vadeli endeksleri BIST kapanışına göre yükselişle hareket ederken, Asya borsalarında da tepki alımları var. Endeksin güne tepki alımlarıyla başlaması ve gün içinde bu eğilimi güçlendirerek devam ettirmesi beklenmektedir.

HANGİ HİSSELER YÜKSELİŞE, HANGİ HİSSELER DÜŞÜŞE BAŞLADI? BAŞVURUN, CEBİNİZE GELSİN!

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin