Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (19.03.2020)

Hisseler İçin Hedef Fiyat Tahminleri ve “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Güne güçlü satışlarla başlayan BIST-100 Endeksi gün içinde kayıplarını geri alarak artıya geçse de yurtdışı borsalardaki satışların güçlenmesiyle günü %1,38 düşüşle 85.577’den kapattı. Covid-19 virüsünün gelişmiş ülkelerde yayılmaya devam etmesi ve bu sürecin uzun süreceğiyle beklentisiyle borsalardaki satışlar güçlenerek devam etti. Piyasalardaki fiyatlamalar katastrofik şekilde ve kriz fiyatlaması şeklinde devam ediyor. BIST ise yurtdışı borsalardaki eğilime paralel hareket etse de daha dirençli bir görünüm sergiliyor. TL’de değer kaybı devam etse de EM para birimlerindeki sert değer kayıplarına göre daha sınırlı kaldı. Petrol fiyatlarındaki sert düşüş ve virüsün şuan için Türkiye’de sınırlı şekilde yayılması TL varlıkların daha dirençli kalmasını sağlıyor. CDS’ler yükselişine devam ederek günü 578 seviyelerinden kapatırken, Ağustos 2018’den beri en yüksek seviyesine yükseldi. VIX Endeksi 76 seviyelerinde ve yüksek seyrini koruyor.

Yurtdışı borsalardaki paniğin azalmaya başladığının teyidi için VIX Endeksi’nin teknik olarak ilk etapta 65 seviyesi altına geldiğini görmemiz gerekiyor. VIX Endeksi’nde hızlı düşüşler yaşanması yurtdışı borsalarda tepki alımlarının oluşabileceğine yönelik önemli bir sinyal olacaktır. Ancak piyasalardaki paniğin ve kriz fiyatlamasının sına ererek risk alma iştahının geri dönmesi için virüsün yayılma hızının durması ve tedavisi bulunmasına yönelik açıklamaların gelmesi gerekiyor. BIST’in yurtdışı borsalardaki satışlara paralel satıcılı seyrini devam ettirmesi beklenirken, hastalığın yayılmasının kontrol altına alınmasına bağlı olarak yurtdışına göre daha dirençli görünümünü sürdürmesi beklenir. Dow ve DAX vadeli endeksleri Saat 08:30 itibarıyla BIST kapanışına göre %4 üzeri düşüşle hareket ediyor. Asya Borsaları’nda sert satışlar devam ediyor. Endeksin güne satıcılı bir eğilimle başlamasını bekliyoruz. Ancak yurtdışı borsalarda tepki alımları oluşması durumunda BIST’in daha güçlü tepki alımları gerçekleştirerek gün içinde pozitif tarafa da geçebilir.

ÜCRETSİZ MOBİL CANLI BORSA VERİSİ İÇİN TIKLAYIN!

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin