Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (16.03.2023)

BIST100 Günlük Yorum

Güne yükselişle başlayan ancak daha sonra artan kar satışlarıyla satıcılı bir seyir izleyen BİST100 Endeksi, günü %1,65 düşüşle 5.121,57’den tamamladı. Sınai Endeks %1,42 gerilerken Bankacılık Endeksi %0,55 yükselişle pozitif ayrıştı. Kısa vadeli zayıf görünüme karşın, seçime kadar olan pozitif beklentimizi koruyoruz. Bununla beraber, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimler öncesinde siyasi gelişmeler ve beklentiler dalgalanmayı artırabilir.

Küresel major borsalarda ise ABD’li banka SVB’nin iflasının ardından bankacılık sistemine ilişkin endişeler sürüyor. Dün ABD ve Avrupa borsalarında satışlar izlenirken Asya’da karışık bir seyir hakimdi. Bu sabah ABD vadelileri ve Alman DAX vadelisinde pozitif bir eğilim gözlenirken Asya endekslerinde ağırlıklı olarak satışlar izleniyor. VIX ise tekrar 26 üzerine yönelerek ABD borsalarında volatilitenin arttığına işaret ediyor.

Yurtiçinde VİOP-30 Endeksi akşam seansını %0,30 yükselişle tamamladı. Endeksin güne tepki alımlarının desteğiyle pozitif başlamasını ancak dalgalı zayıf seyrin bir süre daha devam etmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!