Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (14.05.2020)

Hisseler İçin Hedef Fiyat Tahminleri ve “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Güne sınırlı pozitif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi yükseliş eğilimini devam ettirerek günü %0,55 yükselişle 100.159’dan kapattı. Bankacılık endeksi negatif ayrışarak günü düşüşle kapattı. Yurtdışı borsalardaki satış baskısı Powell’in ekonomik görünümün belirsiz olduğu ve risklerin aşağı yönlü olduğuna dair açıklaması ile devam etti. Majör ekonomiler kademli olarak açılırken, virüsün yayılmasına ilişkin ikinci dalga endişeleri de borsalarda satışlara neden oluyor. G-20 ülkeleriyle Swap anlaşması yapılacağına yönelik beklentilerin güçlenmesi pozitif ayrışmada etkili oluyor. Olası bir Swap anlaşması haberinin TL varlıklardaki pozitif ayrışmayı güçlendirmesi beklenmektedir. BIST ve TL pozitif ayrışmasını üçüncü günde devam ettirirken CDS’ler ise günü 606 seviyelerinden tamamladı. VIX volatilite endeksi yükselişe geçerek günü 35 seviyelerinden kapatırken, teknik olarak endeksin 36-37 aralığı üzerine yönelmesi başta ABD borsaları olmak üzere kar satışlarının güçleneceğine işaret edecektir.

Yurtdışında Covid-19 vaka sayılarının tekrar artmaya başlaması borsalardaki satışları güçlendirebilir. Yurtiçinde Swap anlaşması konusundaki gelişmeler piyasaların kısa vadeli ana gündemi olacak. Anlaşma konusunda pozitif haber akışının gecikmesi piyasalarda gerilime neden olarak hafta içinde elde edilen kazançların geri verilmesine neden olabilir. Bugün yurtiçinde sanayi üretim verisi yurtdışında ise ABD’de açıklanacak haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. BIST kapanışı sonrası ABD borsalarında satışlar güçlenirken, ABD ve Dax vadelileri %1- 1,5 arasında değişen düşüşle hareket ediyor. Asya borsalarında satış baskısı devam ediyor. Endeksin güne satıcılı bir eğilimle başlaması beklenmekle birlikte bu satış baskısının yurtdışına göre daha sınırlı kalması beklenir.

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN