Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (12.05.2020)

Hisseler İçin Hedef Fiyat Tahminleri ve “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Güne pozitif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dar bantta kısmen sıkışık bir seyir izlerken günü %0,05 düşüşle 97.792’den kapattı. Yurtdışı borsalar majör ekonomilerin kademli açılışını beklerken, Almanya başta olmak üzere bazı ülkelerde virüs salgınında ikinci dalga yaşanabileceği endişeleriyle günü kar satışlarıyla kapattı. Geçen hafta negatif ayrışan BIST ve TL ise günü sınırlı pozitif ayrışma ile tamamladı. Yurtiçinde salgının hızının giderek yavaşlaması ve AB ile Swap anlaşması yapılabileceği beklentisi sınırlı pozitif ayrışmada etkili olmuş olabilir. CDS’ler ise günü gerileyerek 627 seviyelerinden kapatırken CDS’lerdeki bu yüksek seyir TL varlıklara ilişkin yüksek risk algısının devam ettiğini gösteriyor. VIX volatilite endeksi gün içinde yükselse de düşüşünü devam ederek günü 27 seviyelerinden kapattı.

Endeksin tekrar yükselişe geçerek 36-37 aralığı üzerine yükselmesi volatilitenin tekrar yükselemeye başladığına ve borsalarda kar satışlarının güçleneceğinin işareti olacaktır. Majör ekonomiler kademli açılışa hazırlanırken vaka sayılarının tekrar yükselmeye başlaması yurtdışı borsalarda kar satışlarını devamına neden olabilir. Yurtdışı gelişmelerin yanında yurtiçinde Swap anlaşması konusundaki gelişmeler de yakından takip edilecektir. Bu konuda pozitif gelişmeler olması durumunda TL varlıkların kısa vade pozitif tepki vermesi beklenir. Bir gelişme olmaması durumunda ise TL varlıklar üzerindeki negatif baskı devam edebilir. BIST kapanışına göre ABD vadelileri hafif ekside seyrederken, Asya borsalarında satıcılı bir seyir var. Endeksin güne yataya yakın bir eğilimle başlaması beklenmektedir ancak, tepki yükselişi denemeleri olsa da kar satışı baskısının devam edebileceğini düşünülmektedir.

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN