Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (11.09.2020)

BIST100 Günlük Yorum

Güne pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta dalgalanırken günü %0,06 düşüşle 1.099,06’dan kapattı. Bankacılık endeksi %1,1 yükselişle pozitif ayrışırken, kurlardaki sınırlı gerileme bankacılık endeksindeki tepki alımlarını destekledi. Yurtdışı majör borsalar bir gün önceki güçlü tepki alımları sonrası gün içinde dalgalı bir seyir izlerken, günü satıcılı kapattı. Global risk alma iştahı Covid-19 vaka sayılarındaki artış ve aşı çalışmalarına ilişkin endişelerle kısa vadede zayıf kalmaya devam edebilir. VIX endeksi 29 seviyesi üzerinde seyrederken, kısa vadede volatilitenin sona erdiğinin teyidi için endeksin 26 seviyesi altına gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Endeks 26 altına gelmedikçe kısa vadede ABD borsalarında kar satışları devam edebilir.

Kurlardaki gerilemenin devam etmesi durumunda bankacılık endeksindeki tepki alımları güç kazanabilir. Kurlardaki yükseliş eğilimi devam ettikçe BIST’te tepki alımı denemeleri oluşsa da sınırlı kalması ve satış fırsatı olarak kullanılması beklenir. Bugün yurtiçinde cari işlemler dengesi verisi takip edilecek. Ortalama piyasa beklentisi aylık 2 milyar dolar açık şeklindedir. Yurtdışında ise ABD’de açıklanacak TÜFE enflasyon verisi izlenecek. ABD ve Almanya vadelileri BIST kapanışına göre negatif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak sınırlı pozitif eğilim var. Endeksin güne yataya yakın sınırlı negatif eğilimle başlaması beklenirken, endekste geri çekilmelerin alım fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN