Hisse Tavsiye Listesi / Şeker Yatırım – (1.04.2021)

BIST100 Günlük Yorum

Güne hafif pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta dalgalı seyrini devam ettirirken günü %0,29 düşüşle 1.391,73’den tamamladı. Bankacılık endeksi %0,57 düşüşle negatif ayrışmasını devam ettirdi. Yurtdışı borsalar günü karışık bir görünümle kapattı. ABD tahvil faizleri ve DXY dolar endeksindeki gerileme ile EM para birimleri günü değer kazancıyla kapatırken TL, EM para birimlerine paralel değer kazandı. CDS’ler hafif gerileyerek günü 475 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklara ilişkin yükse k risk fiyatlaması devam ediyor. TL varlıklardaki yüksek risk fiyatlamasının momentum kaybettiğini görmemiz için CDS’lerin ilk etapta 430 altına gelerek düşüşüne devam ettiğini görmemiz gerekiyor. CDS’lerin 500’lü seviyeler üzerine yönelmesi ise TL varlıklarda negatif fiyatlamanın güçlenerek devam edeceğine işaret edecektir.

BIST’te banka ve mali kesim hisseleri ağırlıklı yabancı satışlarının devam ettiğini görüyoruz. BIST’te tepki alımlarının güç kazanması için kurlarda ve tahvil faizlerinde geri çekilmelerin oluştuğunu görmemiz gerekiyor. Aksi durumda BIST’te tepki yükselişlerinin sınırlı kalması ve satış fırsatı olarak değerlendirilmesi beklenir. Kısa vadede ekonomi politikalarına ilişkin belirsizlik nedeniyle BIST’te ve TL varlıklarda oynaklığın devam edeceğini düşünüyoruz. Yabancı satışlarının durması durumunda kısa vadeli güçlü satışlar yaşanan BIST’te banka hisseleri öncülüğünde tepki yükselişlerinin oluşabileceğini düşünüyoruz. BIST kapanışına göre ABD vadelileri sınırlı negatif seyir izlerken, Asya borsalarında genel olarak pozitif seyir var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde tepki yükselişi eğiliminin devam edebileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN