Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (7.01.2022)

Piyasalara Bakış

Güne satışlarla başlayan BIST100 endeksi açılışın ardından toparlandı ve gün boyunca 2,002-2,021 bandında dalgalanarak günü % 0.11 artışla, 2,007.55 puandan kapattı. İşlem hacmi 32.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşti, endekse dahil olan 33 hisse değer kazandı, 63 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 13.80 seviyesinden işlem görürken, yurt dışı vadeli hisse piyasalarında ise pozitif bir seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda FED toplantı tutanaklarının yansımaları sürüyor. Hatırlatmak gerekirse toplantı tutanaklarında FED üyelerinin daha hızlı bir faiz artırımı ve hatta bilanço küçültme konularını tartıştığı görülmüştü. Bu, finansal koşullarda beklenenden daha hızlı bir sıkılaşma olacağı beklentisiyle fiyatlamaları etkilemişti. Dün ABD endeksleri bir önceki günkü düşüşün ardından yine zayıf bir seyir izledi. Asya-Pasifik endekslerinde ise Japonya hariç tepki alımları izlendi. Dolar endeksi ve tahvil faizlerinin seyrine baktığımızda ilk etkinin ardından bir bekleyiş oluştuğu görülüyor. Bu aşamada bugün ABD’de açıklanacak olan tarımdışı istihdam ve saatlik kazançlar verisi önem kazanmış oldu. Dün açıklanan ISM hizmet verisinin beklentilerin altında kalması tahvil faizlerindeki yükselişi sınırlarken, bugünkü veriler yakından izlenmelidir.

BIST100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 2,000-1,975 ve 1,925 destek seviyeleri iken 1,925 zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir. 2,050-2,100 bandını ise kısa vadeli hedef bölge olarak izlemeye devam ediyoruz.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni