Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (25.11.2021)

Piyasalara Bakış

Düne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde 1,836 seviyesini test etti ancak kapanış 1,812 seviyesinden gerçekleşti. İşlem hacmi 47.47 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 75 hisse değer kazanırken, 23 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 11.95 seviyesinin üzerinde işlem görürken, yurt dışı vadeli hisse piyasalarında hafif pozitif bir seyir izleniyor.

Hafta başından bu yana dalgalanan küresel hisse endeksleri dünü pozitif tarafta kapattı. S&P500 endeksi %0.2, Nasdaq %0.4 değer kazanırken, bu kez Avrupa negatif ayrıştı. Bugüne başlarken Asya piyasalarında da iyimserlik hakim. Dün ABD’de bir dizi ekonomik veri takip edildi. Genel olarak beklentilerin üzerinde gerçekleşen verilerde dikkati çeken PCE ve enflasyon beklentileri bir önceki verilere göre yükselişine devam etti. Öte yandan dün takip edilen FED toplantı tutanakların üyelerin enflasyon yüksek seyri sonrasında hem varlık alımlarında hem de faiz artırımında gereğini yapma yönünde istekli olduğu görüldü. Tahvil faizleri yüksek seyrini korurken, dolar endeksi 96.70 seviyesinden işlem görüyor. Bugün ABD’de piyasalar kapalı olacak, bu nedenle daha düşük hacimli, sakin bir gün geçirebiliriz. İçeride ise TCMB toplantı tutanakları takip edilecek.

BIST100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede halen teknik olarak gücünü koruyan endekste 1,800-1,775 ve 1,745 destek seviyeleri iken, 1,840 ilk direnç olarak izlenebilir. Endekste 1,745 kırılmadıkça görünüm güçlü kalacak, kısa vade için ise 1,775 zarar-kes seviyesi olarak izlenebilir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!