Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (22.11.2021)

Piyasalara Bakış

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi açılışın ardından kar satışlarıyla geriledi ve haftanın son işlem gününü 1,737 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 29 milyar TL düzeyinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 66 hisse değer kazandı, 32 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 11.06 seviyesinden işlem görürken, yurt dışı vadeli hisse piyasalarında pozitif bir seyir izleniyor.

Küresel piyasalar geçtiğimiz haftayı yatay seyirle kapatırken, tahvil faizlerinde ve dolar endeksinde yükseliş izlendi. Bu haftaya bakıldığında ABD’de Şükran günü sebebiyle Perşembe günü piyasalar kapalı olacak, Cuma günü ise erken kapanacak. Yarın ise Japonya piyasaları işlem görmeyecek. Bu nedenle bu hafta nispeten sakin bir hafta bekliyoruz. Bu kısa haftada FED’in yeni başkanının kim olacağı merak konusu. ABD Başkanı Joe Biden’in FED başkanlığı için adayını bu hafta açıklaması bekleniyor. Başkan Biden, FED başkanlığı için adayını perşembe günkü Şükran Günü tatilinden önce açıklayacak. En yakın aday ise FED üyesi Brainard olarak görünüyor. Veri akışı ABD ekseninde yoğunlaşırken, içeride bu hafta güven endeksleri takip edilecek.

BIST100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste kısa vadeli görünüm halen güçlü bu nedenle pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Son dönemde oynaklık artmış olsa da, 1,710-1,685 destek seviyeleri olarak korunuyor. 1,685 ise zarar-kes seviyesi olmak üzere izlenebilir. 1,760-1,780 direnç seviyeleridir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER ve GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BİZİ TWİTTER'DA TAKİP EDİN!