Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (21.06.2022)

Piyasalara Bakış

Düne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlese de günü % 0.23 artışla, 2,539.20 puandan kapattı. İşlem hacmi 38.6 milyar TL olarak gerçekleşti, BIST100 endeksine dahil olan 54 hisse değer kazandı, 42 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 17.33 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli endekslerde ise güçlü bir seyir izleniyor.

Haftanın ilk işlem gününde ABD piyasaları kapalıydı, Avrupa ve Asya-pasifik endekslerinde ise tepki yükselişleri görüldü. FED’in 75 baz puan faiz artırımı sonrasında tüm varlıklarda tepki hareketi izleniyor. Kripto para piyasalarında da yükseliş görülürken, ABD 10 yıllık tahvil faizi %3.28, dolar endeksi 104.4, ons altın ise 1,836 seviyesinden işlem görüyor. Son 11 haftanın 10’unda değer kaybeden ABD endeksleri de, geçen haftaki %5-6’lık düşüşün ardından, bugün vadeli piyasalarda %1’in üzerinde değer kazanıyor. Bugün veri akışı sakin ancak 2.el konut satışları verisi takip edilebilir, zira FED’in konut piyasasını da soğutmak istediği biliniyor. Onun dışında yurtdışı piyasalar için Çarşamba ve Perşembe günleri FED Başkanı Powell’ın Senato’daki sunumları önemli olacak. İçeride ise Perşembe günü TCMB faiz kararı bekleniyor.

BIST100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümde alçalan trendini kırmayı başaran endekste 2,550-2,600 direnç seviyeleri iken 2,515-2,500 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 2,500 kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir. Yurtdışında enerji sektöründe satışlar görülürken, ulaştırma ve turizm sektörlerinde ise iyimserlik sürüyor. İçeride de benzeri bir fiyatlama görebiliriz, ek olarak telekomünikasyon ve madencilik sektörleri de öne çıkabilir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!