Hisse Takip Listesi / Vakıf Yatırım – (15.03.2023)

Piyasalara Bakış

Güne 5.331 seviyelerinden yatay başlayan BİST100 endeksi, gün içinde dalgalı seyir izledi. Kapanışa doğru sanayi ve bankacılık hisselerindeki satış baskısı sonrasında kapanış %2,18 düşüşle 5.207 seviyesinden gerçekleşti. Bankacılık endeksinde %0,33 ve sanayi endeksinde %2,41 düşüş görüldü. Toplam işlem hacmi 74,6 mlr TL düzeyinde gerçekleşti, endekse dahil olan 17 hisse değer kazandı, 81 hisse değer kaybetti. Yurt dışı piyasalarda ise alıcılı kapanışlar gördük.

ABD’de dün Şubat ayı enflasyonu aylık %0,4 artarken, yıllık enflasyon beklentilere parallel, %6,4 seviyesinden %6’ya geriledi. Çekirdek TÜFE ise aylık bazda beklentilerin üzerinde kalsa da endekslerde pozitif seyir ön planda kaldı. Bugün ABD’de ÜFE, Avro Bölgesi’nde sanayi üretimi ve içeride konut satışları ile bütçe dengesi verileri takip edilecek.

ABD’de bankacılık sektörüne yönelik endişelerin azalması ve enflasyondaki gerileme eğiliminin devamına bağlı olarak bu sabah Asya piyasaları alıcılı seyrediyor. ABD ve Avrupa piyasalarının ise dünkü yükseliş ardından bugüne yatay başlaması beklenmekte. Azalan hacimle gelen satışları karşılamakta zorlanarak dün günü gördüğü en düşük seviyeden tamamlayan BIST’in, bugüne yatay başlamasını bekliyoruz. 5.150-5.300 aralığına geri dönen endekste, 5.000 seviyeleri stop olmak üzere kısa vadeli pozisyonların korunması gerektiği görüşündeyiz. 5.300 seviyelerinin yeniden aşılması halinde ise endekste 5.450-5.550 bölgesi yeniden hedef olarak izlenecektir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!