Hisse Senedi Portföy Önerisi / Ak Yatırım – (26.12.2018)

Ak Yatırım’ın En Çok / En Az Beğendiği Hisseler

Mavi Giyim ve Vakıfbank’ı en çok beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. Kordsa, Bim ve Yapı Kredi Bankası’nı en çok beğendiğimiz hisseler arasından çıkartıyoruz.

Vakifbank’ı model portföye dahil ederken, Yapı Kredi Bankası’nı model portföyden çıkarıyoruz. Bu değişiklik özellikle Eylül sonlarında yapılan 5 milyar TL tutarındaki çekirdek sermaye niteliğine haiz borçlanma sonrası Vakıfbank’ın fiyat iskontosunu aşırı bulmamızdan kaynaklanıyor. Diğer taraftan Yapı Kredi Bankası’nın portföye dahil edildiği Mayıs sonunda itibaren bankacılık sektör endeksinin %20’nin üzerinde gerisinde kaldığı dikkat çekiyor. Bu durumun önemli ölçüde bankanın sermaye yeterlilik rasyolarının nispeten rakiplerinin gerisinde kalmış olmasından kaynaklandığını ve fiyat üzerindeki baskının ekonomide kuvvetli toparlanma emareleri görülünceye kadar devam edebileceğini düşünüyoruz.

Cazip değerleme çarpanları ve yükseliş potansiyeli ile Mavi Giyim’i en beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. Dördüncü çeyrek sonuçlarının hisseyi olumlu etkilemesini bekliyoruz. Talep koşullarındaki kötüleşmeye rağmen, güçlü marka algısı ile Mavi’nin görece az etkilenmesini bekliyoruz. Mavi’nin satış gelirlerinin ve net karının 2019’da sırasıyla %29 ve %38 büyümesini bekliyoruz.

Bim’i en beğendimiz hisseler listesinden çıkarıyoruz. Hisseyi portföye koyduğumuzdan bu yana endeksin oldukça üzerinde (%32,2) getiri elde etti. Ayrıca, her ne kadar asgari ücrette devlete desteği olmasına rağmen, 2019 yılı için açıklanan beklentilerin üzerinde asgari ücret artışı (%26) hisse üzerinde kısa vadeli baskı kurabileceğini düşünüyoruz.

Kordsa’yı en çok tercih edilen hisseler listemizden çıkarıyoruz. Kordsa TL’deki dalgalanmalara karşı defansif bir isim olarak ön plana çıkmaktadır. Önümüzdeki dönemlerde TL’nin daha stabil bir seyir izlemesini bekliyoruz, bu nedenle Kordsa’yı portföyümüzden çıkarıyoruz. Bununla birlikte, döviz kazanan iş modeli ve yeni girilen karbon elyaf bazlı işlerle, Kordsa’nın uzun vadede cazip bir hisse olmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Değişiklikler sonrası en çok beğendiğimiz hisseler: Aselsan, Garanti, Koza Altın, Mavi, Pegasus ve Vakıfbank olarak sıralanmaktadır.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

Raporun tamamı için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin