Hisse Senedi Portföy Önerisi / Ak Yatırım – (22.05.2019)

Ak Yatırım’ın En Çok / En Az Beğendiği Hisseler

Klimasan’ı portföyümüze ekliyor, Tekfen’i portföyümüzden çıkarıyoruz.
Klimasan’ı hem iç piyasa hem de ihracat pazarlarındaki güçlü büyüme beklentileri sebebiyle en çok beğendiğimiz hisseler listesine ekliyoruz. Tekfen Holding, portföye eklediğimizden bu yana endeksin %15,3 üzerinde performans gösterdi. Şirketin operasyonel performansını beğenmemize rağmen (taahhüt işinin Dolar bazlı olmasından dolayı), taahhüt segmentine yeni iş alamamış olması hisse üzerinde baskı yaratıyor. Hatırlatmak gerekirse, taahhüt segmentinin 2019 yılsonu hedefi 3 milyar Dolar (1Ç19 sonu itibariyle toplam iş hacmi 2,26 milyar Dolar), bu durumda yılsonuna kadar 2 milyar Dolar değerinde yeni sözleşme alması anlamına geliyor.

Değişiklikler sonrası en çok beğendiğimiz hisseler: Ford Otosan, Garanti, Klimasan, Koza Altın, Pegasus, Selcuk Ecza ve Yapı Kredi olarak sıralanmaktadır.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA VE YATIRIM DANIŞMANLIĞI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı:ParaBorsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin