Hisse Senedi Portföy Önerisi / Ak Yatırım – (16.03.2020)

Ak Yatırım’ın En Çok Beğendiği Hisseler

Öneri portföyümüzden Fonet Yazılım ve İş Bankası C hissesini çıkarıyor ve Yapı Kredi Bankası’nı öneri portföyümüze ekliyoruz.

Fonet Yazılım 15 Ocak’ta listeye dahil ettiğimizden dünkü kapanış fiyatına göre BIST-100 endeksinin %13,9 üzerinde getiri sağladı. Hisse halen 12 aylık hedef fiyatımıza göre %8 yukarı potansiyel taşıyor. Yakın vadede zayıf gelen 4Ç19 sonuçları ile hissede baskı olabileceğini düşünüyoruz, ancak Fonet’i beğenmeye devam ediyor ve Endeksin Üzerinde önerimizi koruyoruz.

Bankalar tarafındaysa İş Bankası portföye sahil ettiğimiz tarihten bu yana %26 düzeyinde getiri sağladı ve getiri BIST -100 toplam getiri endeksine paralel gerçekleşti. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Yapı Kredi’nin hissedarlarından Unicredit yaklaşık %12’lik hissenin satışını tamamladı. Hisse üzerindeki baskının ortadan kalkması ve bunun kısa vadeli olumlu fiyat etkisi beklentisiyle Yapı Kredi Bankası’nı portföye ekliyoruz. Her iki bankada da ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ şeklindeki yatırım görüşümüzü ise koruyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN