Hisse Senedi Portföy Önerisi / Ak Yatırım – (16.01.2020)

Ak Yatırım’ın En Çok Beğendiği Hisseler

Pegasus’u öneri listemizden çıkarırken, Anadolu Cam’ı ekliyoruz.

Pegasus: Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Pegasus’un ana üssü olarak kullandığı Sabiha Gökçen Havalimanı için yeni uçuş izni vermeme kararının yarattığı belirsizliğin, hisse senedi performansı üzerinde orta vadede baskı oluşturabileceğini düşünerek hisseyi öneri listemizden çıkarıyoruz.

Anadolu Cam: Şirket, 2019 yılında başarılı fiyatlama ve maliyet yönetimi sayesinde, doğal gaz tarifesine yapılan zamlara rağmen karlılığını korumayı başardı. 2020’de ise talepteki toparlama ve Rusya’da yeniden devreye alınacak tesisin de katkısıyla karlı büyümenin devam etmesini bekliyoruz. Bunlara rağmen 4.7 FD/FAVÖK ve 5.9 F/K ile işlem gören hissenin benzerlerine göre sırasıyla %52 ve %66 olan iskontosunun bu olumlu tabloyu yansıtmadığını düşünüyoruz. 4Ç19 sonuçlarının hisse performansı açısından yakın vadeli katalizör etkisi görebileceğini öngörüyoruz.

Değişiklikler sonrası en çok beğendiğimiz hisseler: Garanti Bankası, İş Bankası, Anadolu Cam, Anadolu Efes, Fonet, Koza Altın ve Migros olarak sıralanmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN