Hisse Öneri Portföyü / Ziraat Yatırım – (28.08.2019)

“Hisse Öneri Portföyü – Güncelleme”

Hisse öneri portföyümüzü öneri değişiklikleri ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna göre öneri portföyümüzden Bim Mağazaları (BIMAS) çıkarırken, Türpaş’ı (TUPRS) ise ekliyoruz. Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

PORTFÖYE EKLENEN

Tüpraş (TUPRS): İkinci çeyrekte beklentimizden yüksek gelen net kar rakamına ilaveten, planlı ağır bakım çalışmalarının tamamlanmış olmasının ikinci yarıda marjları destekleyeceği ve ürün marjlarında başlayan toparlanma ile özellikle henüz etkisi hissedilmeyen IMO 2020 düzenlemesinin (gemilerde salınan kükürt oranının düşürülmesi-daha kaliteli yakıt kullanımı) olumlu katkılarıyla daha iyi bir ikinci yarı yıl ve 2020 beklentisine bağlı olarak Tüpraş’ı öneri portföyümüze ekliyoruz. Tüpraş için hedef hisse fiyatımız 164,00 TL olup hisse için «EKLE» önerimiz bulunmaktadır.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN

BİM Mağazacılık (BIMAS): Hisse ile ilgili «EKLE» önerimizi korumamıza ve hedef hisse fiyatını ilk yarı sonuçları ardından yukarı yönlü güncellememize karşın, öneri portföyüne dahil ettiğimiz dönemden itibaren BİST100’e göre %16,4 oranında görece getiri kaydetmesinin etkisiyle, potansiyelinin azalmasına bağlı olarak, BİM’i hisse öneri portföyümüzden çıkarıyoruz.

Portföy önerildiği tarihten itibaren %32,2 değer kazanırken, BİST 100 ise aynı dönemde %16,4 oranında artış kaydetmiştir. Buna istinaden, portföyümüzün BİST-100’e göre göreceli getirisi %13,5 olarak gerçekleşmiştir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!