Hisse Öneri Portföyü / Ziraat Yatırım – (22.03.2019)

Hisse öneri portföyümüzü öneri değişiklikleri ve hisse performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz.

Buna göre öneri portföyümüzden BİM Mağazalar’ı (BIMAS) hisselerini çıkarırken, Soda Sanayii (SODA) hisselerini ise ekliyoruz. Ayrıca öneri portföyü listemizde yer alan Sabancı Holding (SAHOL), Tofaş (TOASO), Turkcell (TCELL), Türk Hava Yolları (THYAO) ve Yapı Kredi Bankası (YKBNK) hedef hisse fiyatlarında da değişiklikler yapılmıştır. Yeni hisse portföyümüz aşağıda yer almaktadır.

PORTFÖYE EKLENEN:

Soda Sanayi (SODA): Güçlü nakit akışıyla sağlam bilanço yapısının yanı sıra, gelirlerinin %86’sı döviz cinsinden olması ve yüksek döviz fazlası nedeniyle kurlardaki yükselişten olumlu etkilenmesi, bu yıl devreye alınan cam elyaf yatırımıyla gelir çeşitlendirmesi, yüksek nakit varlığıyla yeni yatırım fırsatları ve etkin maliyet yönetimine bağlı olarak Soda’yı portföyümüze ekliyoruz. Soda Sanayii hedef hisse fiyatımız 10,20 TL olup hisse için “AL” önerimiz bulunmaktadır.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

BİM Mağazalar (BIMAS): İndirimli gıda perakendeciliğinde faaliyet gösteren BİM hisse öneri portföyüne eklediğimiz 05/09/2018 tarihinden bu yana %12,4 yükselmiş ve BİST-100’e göre daha iyi performans sergilemiştir. BIMAS hisselerinin hedef hisse fiyatımıza yaklaşması ve portföydeki performansına bağlı olarak hisse öneri portföyümüzden çıkarılmıştır.

Öneri portföyümüzde yer alan Sabancı Holding, Tofaş ve Türk Hava Yolları’nın hedef hisse fiyatlarını düşürmemize karşın, potansiyellerine bağlı olarak AL önerilerimizi korurken; Turkcell ve Yapı Kredi Bankası’nda hedef hisse fiyatları yukarı yönlü güncellenmiş ve AL önerilerinde değişikliğe gidilmemiştir.

Portföy önerildiği tarihten itibaren %44,6 değer kazanırken, BİST 100 ise aynı dönemde %25,3 oranında artış kaydetmiştir. Buna istinaden, portföyümüzün BİST-100’e göre göreceli getirisi %15,4 olarak gerçekleşmiştir.