Hisse Model Portföyü / Gedik Yatırım – (26.09.2016)

Gedik Yatırım Model Portföy Güncelleme – 29.09.2016) (TRKCM – AKBNK & BOLUC – CIMSA)

Portföyün Orta & Uzun vadeli kısmında yer alan ve sene başından itibaren yaklaşık %52 getiri sağlayan TRKCM (Satım Aralığı 2,48-2,55) yerine, bankacılık sektörü içinde güçlü aktif kalitesi, başarılı bilanço ve maliyet yönetimi ile dikkat çeken AKBNK’ı 9,10 TL hedef fiyat ile ekliyoruz. (Alım Aralığı: 8,11 – 8,16) ekliyoruz.

Hisse Model Portföyü’nde kısa vadeli trade kısmında yer alan ve yılbaşından itibaren yaklaşık %22 getiri sağlayarak teknik hedefine yaklaşan BOLUC (Satış Aralığı 5,77 – 5,82) yerine, portföye aynı ağırlıkta CIMSA ekliyoruz. (Alım Aralığı: 15,00 – 15,10)

Son Durumda Hisse Model Portföyü’nün Orta ve Uzun Vadeli Kısmında Yer Alan Hisseler:

ISGYO – AKBNK – BIZIM – ISCTR – FROTO – SODA – TSKB – TKFEN – TAVHL – TUPRS

Son Durumda Hisse Model Portföyü’nün Kısa Vadeli Teknik Takip Kısmında Yer Alan Hisseler:

ADEL – EGSER – CIMSA – BAGFS – PETUN – ULKER – AKSEN

—-

Geçtiğimiz Hisse Model Portföyü’nde hisse bazlı değişim yapılmadı. Yurtdışında merkez bankalarından gelen açıklamalar içeride ise Moody’s’in not indirmeyeceğine dair oluşan beklentiler pozitif bir hafta geçirilmesini sağladı. Ancak Cuma akşamı piyasalar kapandıktan sonra Moody’s’in not indirimi açıkladı. Geçtiğimiz hafta BIST 100 Endeksi %4,91 değer kazanırken, Model Portföy’ün kazancı %4,38 oldu. Böylece yıl başından itibaren BIST 100’ün getirisi %11,19 olurken, Hisse Model Portföyü’nün getirisi %20,33 olarak gerçekleşti.

gedik-yatirim-model-portfoy-26092016-1

Yukarıdaki tabloda verilen hedef fiyatlar ilgili hisse ile ilgili orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarımızı göstermektedir. Tabloda orta ve uzun vadeli hedeflerde “gg” ile gösterilenler, gözden geçirilen fiyatları göstermeketdir. Kısa vadeli önerilerimizin olduğu bölümde hedef fiyat çalışmamız olan hisselerin orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarına da yer verilmiştir. Bu hisselerle ilgili kısa vadeli hedef fiyatlarımız ayrıca aşağıdaki tabloda sunulmuştur. Trade amaçlı izlediğimiz bu hisselerde aşağıdaki fiyatlar takip edilecektir. Kısa vadeli trade kısmı için eylül ayında alternatif olarak izlediğimiz hisseler ise şunlardır: OTKAR, BIMAS, AKBNK

gedik-yatirim-model-portfoy-26092016-2

Hisse Model Portföyü İçeriği

Hisse Model Portföy’ün içeriği mevcut durumda %100 hisse senedi olup, portföydeki hisseler iki ana gruptan oluşmaktadır. Bunlardan ilki portföyümüzün yaklaşık %65’ini oluşturan orta ve uzun vadeli stratejilerimiz dahilinde seçtiğimiz hisse senetlerinden, ikinci bölümü ise kısa vadeli trade amaçlı hisselerden oluşmaktadır. Bu bölüm piyasa koşullarına göre, kısa vadeli stratejilerle daha dinamik yönetilerek Hisse Model Portföy’ün getirisi maksimize edilmeye çalışılmaktadır.

NOT: Gedik Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu, Gedik Yatırım Danışmanlığı Model Portföy önerilerine paralel bir şekilde “Smart Beta” yöntemi ile yönetilmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Finkafe'de Paylaş