Hisse Model Portföyü / Gedik Yatırım – (22.08.2016)

Gedik Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

Geçtiğimiz hafta Hisse Model Portföyü’nde hisse bazlı değişim yapılmamıştır. Geçtiğimiz hafta BIST 100 Endeksi %0,11 değer kaybederken, Model Portföy’ün kaybı %1,39 olmuştur. Böylece yıl başından itibaren BIST 100’ün getirisi %8,95 olurken, Hisse Model Portföyü’nün getirisi %17,17 olarak gerçekleşmiştir.

gedik-yatirim-model-portfoy-22082016

Yukarıdaki tabloda verilen hedef fiyatlar ilgili hisse ile ilgili orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarımızı göstermektedir. Tabloda orta ve uzun vadeli hedeflerde “gg” ile gösterilenler, gözden geçirilen fiyatları göstermeketdir. Açıklanan son mali tablolar paralelinde TRKCM’nin hedef fiyatı 2,93 olarak güncellenmiştir. Kısa vadeli önerilerimizin olduğu bölümde hedef fiyat çalışmamız olan hisselerin orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarına da yer verilmiştir. Bu hisselerle ilgili kısa vadeli hedef fiyatlarımız ayrıca aşağıdaki tabloda sunulmuştur. Trade amaçlı izlediğimiz bu hisselerde aşağıdaki fiyatlar takip edilecektir. Kısa vadeli trade kısmı için ağustos ayında alternatif olarak izlediğimiz hisseler ise şunlardır: OTKAR, BIMAS, AKBNK

gedik-yatirim-model-portfoy-22082016-2

Hisse Model Portföyü İçeriği

Hisse Model Portföy’ün içeriği mevcut durumda %100 hisse senedi olup, portföydeki hisseler iki ana gruptan oluşmaktadır. Bunlardan ilki portföyümüzün yaklaşık %65’ini oluşturan orta ve uzun vadeli stratejilerimiz dahilinde seçtiğimiz hisse senetlerinden, ikinci bölümü ise kısa vadeli trade amaçlı hisselerden oluşmaktadır. Bu bölüm piyasa koşullarına göre, kısa vadeli stratejilerle daha dinamik yönetilerek Hisse Model Portföy’ün getirisi maksimize edilmeye çalışılmaktadır.

NOT: Gedik Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu, Gedik Yatırım Danışmanlığı Model Portföy önerilerine paralel bir şekilde “Smart Beta” yöntemi ile yönetilmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Finkafe'de Paylaş