Hisse Model Portföyü / Gedik Yatırım – (19.12.2016)

Gedik Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

BIST 100 Endeksi geçtiğimiz haftayı %2,46’lık kazançla kapatırken, Model Portföy’ün getirisi %2,65 olmuştur. Böylece yıl başından itibaren BIST 100’ün getirisi %8,17 olurken, Hisse Model Portföyü’nün getirisi %16,16 olarak gerçekleşmiştir. Dönem içerisinde hisse senetlerinin fiyatlarında görülen değişime göre ortaya çıkan son ağırlıklar aşağıdaki tablolarda yer almaktadır.

Yukarıdaki tabloda verilen hedef fiyatlar ilgili hisse ile ilgili orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarımızı göstermektedir. Tabloda orta ve uzun vadeli hedeflerde “gg” ile gösterilenler, gözden geçirilen fiyatları göstermektedir. Kısa vadeli önerilerimizin olduğu bölümde hedef fiyat çalışmamız olan hisselerin orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarına da yer verilmiştir. Bu hisselerle ilgili kısa vadeli hedef fiyatlarımız ayrıca aşağıdaki tabloda sunulmuştur. Trade amaçlı izlediğimiz bu hisselerde aşağıdaki fiyatlar takip edilecektir. Kısa vadeli trade kısmı için aralık ayında alternatif olarak izlediğimiz hisseler ise şunlardır: ENKAI, MGROS ve TOASO

Hisse Model Portföyü İçeriği

Hisse Model Portföy’ün içeriği mevcut durumda %100 hisse senedi olup, portföydeki hisseler iki ana gruptan oluşmaktadır. Bunlardan ilki portföyümüzün yaklaşık %65’ini oluşturan orta ve uzun vadeli stratejilerimiz dahilinde seçtiğimiz hisse senetlerinden, ikinci bölümü ise kısa vadeli trade amaçlı hisselerden oluşmaktadır. Bu bölüm piyasa koşullarına göre, kısa vadeli stratejilerle daha dinamik yönetilerek Hisse Model Portföy’ün getirisi maksimize edilmeye çalışılmaktadır.

Model portföy hisse ağırlıkları en son 30.09.2016 kapanışına göre yeniden dengelenmiştir (rebalance). Üçer aylık dönemler sonunda bu yeniden dengeleme tekrarlanacaktır.

NOT: Gedik Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu, Gedik Yatırım Danışmanlığı Model Portföy önerilerine paralel bir şekilde “Smart Beta” yöntemi ile yönetilmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Finkafe'de Paylaş