Para & Borsa

Hisse Model Portföyü / Gedik Yatırım – (19.09.2016)

Gedik Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

Geçtiğimiz hafta BIST’in sadece Cuma günü işlem görmüş olması nedeniyle, bu haftaki değerlendirmemiz 02.09.2016 ile 16.09.2016 arasındaki 6 iş gününü baz almaktadır. Bu dönemde Hisse Model Portföyü’nde hisse bazlı değişim yapılmamıştır. Bahsettiğimiz dönemde BIST 100 Endeksi %1,12 değer kaybederken, Model Portföy’ün kaybı %1,03 olmuştur. Böylece yıl başından itibaren BIST 100’ün getirisi %5,99 olurken, Hisse Model Portföyü’nün getirisi %15,28 olarak gerçekleşmiştir.

gedik-yatirim-model-portfoy-19092016-1

Yukarıdaki tabloda verilen hedef fiyatlar ilgili hisse ile ilgili orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarımızı göstermektedir. Tabloda orta ve uzun vadeli hedeflerde “gg” ile gösterilenler, gözden geçirilen fiyatları göstermeketdir. Kısa vadeli önerilerimizin olduğu bölümde hedef fiyat çalışmamız olan hisselerin orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarına da yer verilmiştir. Bu hisselerle ilgili kısa vadeli hedef fiyatlarımız ayrıca aşağıdaki tabloda sunulmuştur. Trade amaçlı izlediğimiz bu hisselerde aşağıdaki fiyatlar takip edilecektir. Kısa vadeli trade kısmı için eylül ayında alternatif olarak izlediğimiz hisseler ise şunlardır: OTKAR, BIMAS, AKBNK

gedik-yatirim-model-portfoy-19092016-2

Hisse Model Portföyü İçeriği

Hisse Model Portföy’ün içeriği mevcut durumda %100 hisse senedi olup, portföydeki hisseler iki ana gruptan oluşmaktadır. Bunlardan ilki portföyümüzün yaklaşık %65’ini oluşturan orta ve uzun vadeli stratejilerimiz dahilinde seçtiğimiz hisse senetlerinden, ikinci bölümü ise kısa vadeli trade amaçlı hisselerden oluşmaktadır. Bu bölüm piyasa koşullarına göre, kısa vadeli stratejilerle daha dinamik yönetilerek Hisse Model Portföy’ün getirisi maksimize edilmeye çalışılmaktadır.

NOT: Gedik Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu, Gedik Yatırım Danışmanlığı Model Portföy önerilerine paralel bir şekilde “Smart Beta” yöntemi ile yönetilmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.


Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx