Hisse Model Portföyü / Gedik Yatırım – (17.07.2017)

Gedik Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

Hisse Model Portföyü’nde Yapılan Değişiklikler

BIST 100 Endeksi geçtiğimiz haftayı %5,09 kazançla kapatırken, Model Portföy’ün getirisi %3,16 olmuştur. Böylece BIST 100 Endeksi’nin yıl başından itibaren getirisi %34,60 olurken, Model Portföy’ün getirisi %35,14 olarak gerçekleşmiştir.

Model Portföy’deki hisse ağırlıkları her çeyrek sonunda yeniden dengelenmektedir. Model portföy hisse ağırlıklarında en son 30.06.2017 kapanışına göre yeniden dengeleme işlemi yapılmıştır. Bu dengelemede toplam portföyün %65’i orta ve uzun vadeli hisse senetlerine eşit olarak, aynı şekilde toplam portföyün %35’i de kısa vadeli bölümdeki hisse senetlerine eşit olarak dağıtılmıştır. Bu dengeleme sonrası hisse senetlerinin fiyatlarında görülen değişime göre ortaya çıkan son ağırlıklar aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Model portföydeki hisse dağılımı 29.09.2017 kapanış fiyatlarına göre yeniden dengelenecektir.

Yukarıdaki tabloda ilk bölümdeki hedef fiyatlar hisse ile ilgili orta ve uzun vadeli hedef fiyatlarımızı göstermektedir. Tabloda orta ve uzun vadeli hedeflerde “gg” ile gösterilenler, gözden geçirilen fiyatları göstermektedir. Kısa vadeli önerilerimizin olduğu bölümdeki hedef fiyatlar teknik analiz kriterlerine göre belirlenmiş olup, dönem içinde gerekli görülmesi halinde güncellenmektedir. Tabloda yer alan ve orta&uzun vadeli getiri potansiyeli negatif görünen hisseler ile ilgili kararlar açıklanacak mali tablolar ve piyasa koşulları dikkate alınarak verilmektedir. Hisse senedinin portföyden çıkarılmasına yönelik bir karar verilmediği sürece hisseler portföylerde tutulmaya devam edilmeketdir. Son eklemeler sonrası temmuz ayında alternatif olarak izlediğimiz hisseler ise şunlardır: TTRAK, PETKM, ULUSE

Hisse Model Portföyü İçeriği

Hisse Model Portföy’ün içeriği mevcut durumda %100 hisse senedi olup, portföydeki hisseler iki ana gruptan oluşmaktadır. Bunlardan ilki portföyümüzün yaklaşık %65’ini oluşturan orta ve uzun vadeli stratejilerimiz dahilinde seçtiğimiz hisse senetlerinden, ikinci bölümü ise kısa ve orta vadeli trade amaçlı hisselerden oluşmaktadır. Bu bölüm piyasa koşullarına göre, kısa vadeli stratejilerle daha dinamik yönetilerek Hisse Model Portföy’ün getirisi maksimize edilmeye çalışılmaktadır.

Model portföy hisse ağırlıkları en son 30.06.2017 kapanışına göre yeniden dengelenmiştir (rebalance). Üçer aylık dönemler sonunda bu yeniden dengeleme tekrarlanacaktır. Sonraki yeniden dengeleme (rebalance) 29.09.2017 tarihi kapanışlarına göre yapılacaktır.

NOT: Gedik Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu, Gedik Yatırım Danışmanlığı Model Portföy önerilerine paralel bir şekilde “Smart Beta” yöntemi ile yönetilmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin