Hedef ‘yatırım merkezi’ Türkiye

Nisan ayından itibaren, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koordinasyonunda, Ekonomi Yönetimi’nin hızla hayata geçireceği reformlar, önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere, reel sektörün ‘maliyet yönetimi’ boyutunda hareket kabiliyetini arttıracak, üreticilerimizi, bir başka deyişle ihracatçılarımızı küresel rekabette daha güçlü kılacak alanlara odaklanacak. Reel sektör üzerindeki yükü hafifletecek ve manevra kabiliyetini yükseltecek yepyeni bir ‘vergi mimarisi’, reel sektörün daha geniş finansman imkanlarına daha uygun koşullarda ulaşmasını sağlayacak, derinleştirilmiş bir sermaye piyasası ile güçlendirilmiş yepyeni bir ‘finansal mimari’nin yanı sıra; bilhassa yerli hammadde ve ara mamulle üretim ve ihracat gerçekleştiren firmaları ödüllendirecek yepyeni bir ‘tedarik mimarisi’, nisan ayından itibaren devreye girecek reformların odak noktası olarak ifade edilebilir.

Bu adımları, verimliliğe odaklanmış yepyeni bir ‘insan kıymetleri mimarisi’ ile birleştirdiğinizde, Türkiye’yi aynı zamanda Avrasya’nın en cazip ‘yatırım merkezi’ konumunu da taşırsınız. Ülke ekonomileri 3 temel ‘istikrar’ sacayağı üzerinde ‘sürdürülebilirliği’ yakalar; büyüme ve kalkınmada ‘istikrar’, fiyat ‘istikrarı’ ve finansal ‘istikrar’.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin