Hateks’te müthiş yükseliş

Borsaya 6 yıl aradan sonra giren ilk tekstil şirketi olan Hatay Tekstil hisselerinde başdöndürücü bir yükseliş yaşanıyor. Hisseler pazartesiden cumaya iki kattan fazla artış gösterdi.

Hatay ve Suriye’de iki fabrikası bulunan ve ağırlıklı olarak ihracata çalışan Hateks’in turizm alanında da Fethiye Letoonia Resorts ve Belek Letoonia Golf Resort’te yatırımları bulunuyor.

8 Ocak tarihinde İMKB Birincil piyasada Galata Menkul Değerler tarafından halka arzı yapılan şirketin 3 milyon 250 bin lot hissesine 6 milyon 500 bin lot talep geldi. Sermayesinin yüzde 15’ini halka açan şirketin hisseleri 3.86 TL baz fiyattan çıktığı halka arzda 41 saniye içinde 4.25 TL fiyattan arz olundu. Hateks halka arzında toplam satış geliri 13 milyon 812 bin TL oldu.

Yükseliş dur-durak bilmiyor

Hateks hisseleri borsada ise 17 Ocak Pazartesi günü işlem görmeye başladı. 4.25’ten güne başlayan hisseler ilk günü 5.15 TL’den, ikinci günü de 6.26 TL’den tamamladı. Yükselişin dur-durak bilmediği Hateks hisseleri bugün 9.80 liraya kadar yükseldi. Şu anda tavan fiyattan işlem gören Hateks hisselerinde hiç satıcı bulunmuyor.

Böylece pazartesi’den cumaya şirket hisselerindeki yükseliş yüzde 130’a ulaşmış oldu. Şirketin piyasa değeri de 190 milyon liraya yaklaştı.

UZMANLAR UYARIYOR

Hateks’in çok ufak bir halka arz olduğuna işaret eden uzmanlar, hissede sert fiyat hareketlerinin görüldüğünü belirtiyorlar.

Bir haftada yüzde 130’luk yükselişin çok büyük bir yükseliş olduğuna dikkat çeken uzmanlar, daha önce de ilk halka arzlarda böyle keskin yükselişler yaşayan ancak arkasından düşüşe geçen şirketleri hatırlatıp küçük yatırımcıları uyarıyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16818726.asp?gid=254

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir