Halkbank 2018 / 6 Aylık Bilanço Analizi / Garanti Yatırım – (10.08.2018)

Halkbank 2018 / 2. Çeyrek Bilanço Analizi

Halk Bankası (HALKB) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Beklentilere paralel sonuçlar (=)

  • Halk Bankası 2018 yılı ikinci çeyrek için hem bizim hem de Research Turkey konsensüs tahminlerine paralel 1,11 mlr TL net kar açıkladı. Bu rakam bir önceki çeyreğe göre %41, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %10 artışa işaret etmektedir.
  • Bankanın 2Ç’de 374 mn TL’lik iştiraklerden gelir kaydetmesi ve efektif vergi oranının gerilemesi sonucunda net kar çeyreksel bazda güçlü artış gösterdi.
  • Halk Bankası’nın 2Ç’de toplam kredi hacmi bir önceki çeyreğe göre sektör ortalamasının üzerinde %10 büyüme göstermiştir. Banka 2Ç’de TL kredileri tarafında %9,4’lük büyüme elde etmiş olup, bu da 2017 3Ç’den bu yana en hızlı çeyreksel bazda artışa işaret etmektedir.
  • Açıklanan sonuçlar hem bizim ve hem de piyasa beklentilerine paralel gerçekleşti. Bu nedenle 2Ç18 sonuçlarının hisse üzerine etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz. Halk Bankası hisseleri son 1 ayda BIST 100’e göre %9,3 daha kötü, banka endeksine göre %2,9 daha iyi performans göstermiştir. Halk Bankası için 9,70 TL hedef fiyat ile kısa vadede “Endekse Paralel Getiri”, Uzun Vadede ise “AL” önerimizi koruyoruz.

T+2’Yİ BEKLEMEYİN! KAZANCINIZI ANINDA NAKDE ÇEVİRİN!

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Finkafe'de Paylaş