Halk GYO 2018 / 6 Aylık Bilanço Analizi / Garanti Yatırım – (10.08.2018)

Halk GYO 2018 / 2. Çeyrek Bilanço Analizi

Mevcut Hisse Fiyatı: 0.68 TL
Hedef Hisse Fiyatı: 0.81TL
Potansiyel Getiri: %19

2Ç18 Finansal Sonuçlar – Olumlu

Konut satışları ile satışlar ve net kar arttı

 2Ç18’de Halk GYO’nun net karı bizim 9mn TL net kar beklentimizin oldukça üzerinde, yıllık bazda %71 artarak 23mn TL seviyesinde gerçekleşti.

 Gerçekleşme ile beklentilerimiz arasındaki fark Şirket’in yeni muhasebe politikası nedeniyle gerçekleşmiştir. Halk GYO 2Ç18 itibariyle satışını yaptığı ünitelerin gelir tablosuna yansıtılması için kontrolün geçmesi şartına göre değerlendirmektedir.

 Şirket 2Ç18’de 67mn TL konut satış geliri kaydederken, bizim tahminlerimizde konut satış geliri bulunmamaktaydı.

 Halk GYO’nun kira geliri yıllık bazda %13 artarken çeyreksel bazda aynı seviyede kalmış ve 2Ç18’de 14.2mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

 Halk GYO 2Ç18’de açıkladığı 26mn TL FVAÖK yıllık bazda %79 artışa işaret etmektedir.

 Finansalların hisse etkisinin olumlu olacağını düşünüyoruz.

Hissebaşı NAD çeyreksel bazda %1.6 düştü

 Halk GYO’nun 1Ç18 sonu itibariyle hisse başı 2.46TL olan NAD, 2Ç18 sonu itibariyle hissebaşı 2.42TL’ye düşmüştür. Dün kapanışına göre hisse NAD’sine göre son 1 yıl ortalaması olan %61’in üzerinde %72 iskontolu işlem görmektedir.

Projelerle ilgili gelişmeler

 Şirket’in Sancaktepe Aydos ve Şehristan Konutları projesinde satış ilerlemesi sırasıyla %76 ve %59 seviyesine ulaşmış, projelerde inşaat tamamlanmış olup teslimler başlamıştır.

 İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesindeki inşaat seviyesi %20 seviyesine gelmiştir.

 Ayrıca İzmir Alsancak Projesinde inşaat öncesi tasarım çalışmaları devam etmektedir.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin