Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni / Halk Portföy – (7-11 Ocak 2019)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftayı %1,77’lik kayıpla geride bırakan BIST-100 Endeksi’nde sıkışma devam edereken, endeks haftayı 88.831 seviyesinde kapadı. Endeks bu haftaya ise daha pozitif başlayarak yeni yıldaki kayıplarının önemli kısmının geri almış bulunuyor.

Bankacılık Endeksi, yılın son haftasına benzer şekide yaklaşık %1’lik kayıpla haftayı kapatırken, 50 günlük hareketli ortalamasına oldukça yakın bir seviyede hareket ediyor. Sanayi Endeksi ise yılın son haftasında gerçekleşen %2’lik kayıbın ardından geçtiğimiz hafta %1’in üzerinde kayıp yaşasa da bu haftaki performansıyla pozitif ayrışıyor. Söz konusu performanslar sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,12 seviyesinde seyrediyor.

Endekste yaşanan yabancı takası artışına rağmen henüz momentum yakalanamamış durumda. Bu hafta endekste 91.500 seviyesi pivot bölge olarak izlenecekken, seviyenin hacimli aşılması durumunda endekste momentum kazanımı söz konusu olacak. Alt tarafta 87.500 seviyesi önemli destek olarak izlenecek. BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %34 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin