Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni / Halk Portföy – (6-10 Temmuz 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftanın ilk üç günü olumlu bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi’nde kritik 97.500 seviyesine yaklaşıldıktan sonra, Perşembe günü sert satışlar gördük. Cuma günü beklentilerin altında gelen enflasyon verisiyle önceki günkü kayıplarını kısmen geri alan endeks böylece haftayı da 95.600 seviyesinde yatay kapadı.

Tahvil faizlerindeki yükselişin devam ettiği haftada bankacılık hisseleri BIST-100 Endeksi’nden negatif ayrışmasını sürdürdü. Öte yandan, büyük sanayi şirketleri ve havayolu sektörü hisseleri ise bankacılıktan olumlu ayrıştı. Aylık kapanışını 96.952 seviyesinde gerçekleştiren endeks Temmuz ayını %0,45 yükselişle kapadı ve beş aylık düşüş serisini de sonlandırmış oldu.

Endekste bu hafta üst tarafta 50 günlük hareketli ortalama olan 95.800 seviyesi önemli direnç noktası olarak izlenecekken; alt tarfta ise 91.700 seviyesi kritik destek bölgesi olarak gözüküyor. Diğer taraftan Dolar Endeksi de yine yakından takip edilecek bir gösterge olmaya devam edecek. Burada 96,60 seviyesinin kırılması durumunda EM’lerde yaşanacak olası bir para çıkışı BIST-100 Endeksi üzerinde de baskı yaratabilir.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre şu anda cazip bir şekilde %45 düzeyinde iskontolu işlem görüyor ki, bu son 10 yılın %20 olan ortalamasınıın bir hayli üzerinde. Bloomberg 12 aylık fiyat hedefi BIST-100 için %28’in üzerinde yukarı potansiyele işaret ediyor.

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin