Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni / Halk Portföy – (3-7 Aralık 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaların genelinde dar bir bant içerisinde hareket eden BIST-100 Endeksi, geçen haftayı %2,6’lık kazançla 95.416 seviyesinde 50 ve 100 günlük hareketli ortalamaların üzerinde kapatarak sıkışmaya son vermiş oldu.

Bankacılık Endeksi %3,4’lük artışla Endeksin yukarı yönlü harekeine öncülük edereken, Sanayi Endeksi %1,1’lik değer artışı gösterse de Bankacılık Endeksi’nden negatif ayrışmayı sürdürdü. Bu performans sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi yükselişini sürdürerek 1,12 seviyesine ulaştı. Bu hafta ise Endekste 94.500 seviyesinin altında kapanış olmaması yukarı yönlü hareketin sürmesi adına önem arz edereken; üst tarafta 97.500 seviyesi direnç olarak izlenecek. Alt tararfta ise 92.000 seviyesi güçlü destek noktası olmaya devam edecek. Diğer taraftan, Bankacılık Endeksi’nde 122.000 seviyesi direnç olarak izlenecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre önemli ölçüde iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %30,4 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin