Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni / Halk Portföy – (28 Ocak – 1 Şubat 2019)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

2019 yılına ralliyle başlayan BIST-100 Endeksi, geçtiğimiz haftayı %3,4’lük kazançla geride bırakırken, yılbaşından bu yana yaklaşık %15’lik değer arttışı kaydetti. Endeks bu haftaya da pozitif başlayarak pivot bölge olan 105.000 seviyesine doğru hareketini sürdürüyor.

Bir önceki hafta %14’ün üzerinde getiri sağlayan Bankacılık Endeksi, geçtiğimiz hafta da yukarı yönlü hareketine %1,4’e yakın kazançla devam ederken, Avrupa Bankacılık ve S&P Banka Endekslerinden pozitif ayrışmaya devam etti. Sanayi Endeksi ise %5’e yakın kazançla Endeksteki harekete öncülük ederken, söz konusu performanslar sonrası Banka Endeksi/Sanayi Endeksi paritesi 1,13 seviyesinde seyrediyor.

Endeksteki hızlı yabancı takası artışı sürerken endekste momentum kazanımı devam ediyor. Endekste bu hafta yukarı yönlü hareketin devam etmesi beklenirken üst tarafta 107.500 seviyesi direnç olarak izlenecek. Alt tarafta ise 102.500 seviyesi destek olarak görünüyor.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre iskontolu olmayı sürdürürken, endeksin mevcut seviyesi Bloomberg 12 aylık fiyat hedefine göre yaklaşık %15 yükseliş potansiyeline işaret ediyor.

Rapor için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN