Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni / Halk Portföy – (13-17 Ağustos 2018)

Haftalık Yatırım Tavsiye Bülteni

Geçtiğimiz haftaya düşüşle başlayan BIST-100 Endeksi, takip eden 3 gün ise kademeli olarak artış sergiledi.

Cuma günü ise kurdaki yukarı yönlü hareketle gelen satış dalgasının etkisiyle haftayı 0,7% düşüşle kapadı. Endekste yaşanan bu dalgalı seyrin ardından, Cuma günü 88.000 seviyesinden yeniden ciddi bir tepki alımının gelmiş olması bu seviyenin teknik anlamda kısa vadeli kritik bir destek noktası olduğunu gösterdi. Genel olarak banka hisselerinin zayıf olduğu haftada Bankacılık Endeksi %5’lik bir değer kaybına uğradı ve dolar bazlı olarak 2003 yılı seviyelerine gelmiş oldu. Öte yandan, özellikle satışları içerisinde dolar ve euro ağırlığı olan sanayi ve havayolu hisselerinin görece güçlü performansı devam etti.

Endeksin bu hafta en kuvvetli destek görünümündeki 88.000 seviyesinin altına inmesi beklenmezken, yukarı yönlü hareketlerde 95.000 seviyesi ilk direnç olarak görünüyor. Bu seviyenin üzerinde ise ilk etapta 97.000-98.000 bölgesi izlenecek.

BIST-100 Endeksi F/K bazında MSCI Gelişen Ülke Piyasaları Endeksi’ne göre %45 gibi cazip bi iskontoyla işlem görüyor. Bu oran son 10 yılın %20 olan ortalamasının bir hayli üzerinde. Bloomberg 12 aylık fiyat hedefi BIST-100 için %30,7 düzeyinde yukarı potansiyele işaret ediyor.

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin