Haftalık Strateji ve Hisse Önerileri / İntegral Menkul – (29 Şubat – 4 Mart 2016)

İntegral Menkul’un hazırladığı Haftalık Strateji ve Hisse Önerileri Raporu:

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısı Şangay’da tamamlandı fakat mevcut durumda var olan sorunlarda çözüm sağlanamadı. Bu nedenle kararların piyasa üzerinde bir etkisini göremiyoruz. Bu hafta veri takvimi oldukça yoğun; Çin ve Avrupa’dan açıklanacak PMI rakamları, ABD’de istihdam verileri ve Türkiye enflasyon verileri açıklanacak. Diğer yandan ise Piyasalar tam bir korelasyon içerisinde Petrol fiyatlarını da yakından takip ediyor. Bu nedenle OPEC ve OPEC dışı ülkelerden yapılan açıklamalarda piyasayı yakından ilgilendiriyor.

Yeni haftaya Çin Merkez Bankası’nın Yuan’a müdahalesiyle başladık bu nedenle Asya piyasalarından başlayan negatif seyir iç piyasalarda Endeksin güne negatif başlamasına neden oldu. Fitch Türkiye’nin görünümünü durağanda bıraktı ancak kararını açıklamadan evvel Endeks üzerinde baskı oluşturdu. Endeks geçtiğimiz hafta test ettiği 76000 seviyesi sonrası alım kuvveti üzerinde kararsız hareketler gördük. Açıkçası bu olumlu bir görünüm çizmezken, Endekste bu hafta 73500 seviyelerine doğru düzeltme yapabileceğini ihtimalini de göz önüne getirdi. Bu nedenle 76000 seviyelerine doğru oluşan zayıflamalarda bir miktar kar realizasyonları görülebilir. Ancak ana resimde Endeks halen daha 70000 üzerinde potansiyelini sürdürüyor. Bu nedenle oluşabilecek geri çekilmelerde de bu destek seviyesinin altına geri çekilme şimdilik beklemiyoruz. Geçtiğimiz hafta ABD verileri Dolar’ın tekrardan güç kazanmasına neden oldu. Mart ayı toplantısı öncesinde iyi ABD verileri kritik önem taşısa da, Fed’in Mart ayında faiz artırmasını beklemiyoruz.

Haftalık Takibimizdeki Hisseler

29022016-hisse-onerileri-integral

Geçen haftaki takip ettiğimiz hisselerde GOLTS, TTKOM, AKBNK ve ENKAI pozisyonları hedef seviyesine ulaşmıştır. NTTUR ve TMSN pozisyonları Cuma kapanış seviyesinden kapanmıştır. VAKBN ve FROTO pozisyonları ise gerçekleşmemiştir.

Buna karşın, GARAN, TTKOM, TKFEN, NETAS, AKSEN, ZOREN ve GOLTS bu hafta takip ettiğimiz hisseler.

Raporun tamamı için tıklayın.

Daha fazla hisse önerisi için: HISSEONERILERI.COM

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.