Haftalık İMKB Yorumu – (30 Nisan – 4 Mayıs 2012)

Dar bantta dalgalanıyor

Haftayı 60.596’den tamamlayan İMKB 100 Endeksi 59.300-61.300 bandındaki 2000 puanlık bir bantta hareket ediyor. Ortalamalarda güçlenmeye çalışıyor. 61.300 seviyesindeki direnç aşılmadıkça bant hareketi sürebilir. 59.300 desteği önemli. Kırılırsa 58.500 izlenecek.

ENFLASYON VE DIŞ TİCARET VERİLERİ İZLENECEK

Küresel piyasalardaki gelişmelerin etkileri yurtiçi piyasalarda da hissedildi. Fitch’den Türkiye’nin kredi notuyla ilgili olumlu yaklaşım bile piyasalarda iyi bir performansı getirmeye yetmedi. Bu arada Nisan ayı kapasite kullanım oranları ve Merkez Bankası yılın ikinci enflasyon raporunu açıkladı. Bankanın raporunda, doğalgaz ve elektirik zamlarına rağmen yılsonu tüketici enflasyon tahmini olan yüzde 6.5’u değiştirmemesi, parasal sıkılaşmanın sürdürüleceği yönünde algılandı. Öne çıkan değerlendirmelerde TL’nin değerinin daha fazla düşmesi beklenmiyor. Öte yandan imalat sanayiinde ılımlı yavaşlamanın sürdüğü görülüyor. Bu hafta 1 Mayıs salı günü tatil olacak. Ayrıca verilerin yoğun olduğu bir gündem var. Pazartesi günü Türkiye’nin Mart ayı dış ticaret verileri ve perşembe günü Nisan ayı enflasyon verileri izlenecek. Nisan ayı enflasyonunun yüzde 11 seviyelerine yakın seyretmesi bekleniyor.

Zeynep Aktaş

Kaynak: milliyet.com.tr

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir