Haftalık Hisse Teknik Analizleri / Gedik Yatırım – (13.11.2017)

Haftalık Hisse Teknik Analizleri

Her hafta başında düzenli olarak yayınladığımız Haftalık Bülten’lerde «Teknik Takibimizde Olan Hisseler»i paylaşmaktayız. Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin haftalık bazda BİST 100’e kıyasla haftalık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel
değişimlerin bu hisseleri de BETA’ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni’nde, bu hafta için hazırladığımız Haftalık Bülten’de yer alan hisseler ilişkin yapılan teknik analizler yer almaktadır.

Aksa Enerji (AKSEN)

Potansiyel Getiri : %3.60

 Hisse fiyatı son dönemde 3.75 direncini yukarı kırarak 3.97 direnç bölgesine yaklaşmıştır.
 Yükseliş sırasında teknik indikatörlerin pozitif yönde toparlandığı görülmekte.
 Hissede 3.87-3.91 fiyat aralığından alım yapılması durumunda 3.77 fiyat seviyesi altında gerçekleşecek kapanışlarda stop yapılabilir. Direnç olarak kısa vadede 4.03 seviyesi takip edilebilir.

Alarko Holding (ALARK)

Potansiyel Getiri : %3.49

 Hisse fiyatı son dönemde günlük grafikte 7.18-7.59 fiyat aralığında oluşturduğu konsolide bölgesinin direncini yukarı kırmıştır.
 Konsolide bölgesi içerisinde teknik indikatörlerin yukarı yönde toparlandığı görülmektedir.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 7.55-7.62 fiyat aralığından alım yapılması durumunda olası düşüşler için stop loss olarak 7.35 seviyesi kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 7.85 seviyesi izlenebilir.

Anadolu Cam (ANACM)

Potansiyel Getiri : %3.42

 Hisse fiyatı son dönemde kuvvetli direnci konumunda olan 2.44 seviyesini yukarı kırarak yükselişinisürdürmektedir.
 Kısa vadeli teknik göstergelerin yukarı yönlü hareket ettikleri görülmektedir.
 Hissede kısa vadede 2.47-2.50 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olarak görülmektedir. Olası düşüşlerde 2.41 seviyesinin aşağı kırılması durumunda stop loss yapılabilir. Kısa vadede direnç olarak 2.57 seviyesi teknik olarak takip edilebilir.

Odaş Elektrik (ODAS)

Potansiyel Getiri : %3.26

 Hisse fiyatı günlük grafikte ana yükselen kanalı içerisinde hareket etmektedir. Son dönemde yükselen kanalın alt bandına yaklaşıldığı ve kısa vadeli teknik indikatörlerin yukarı yönde toparlanma eğilimine girdiği görülmektedir.
 Destek bölgesi üzerinde işlem hacmi artış kaydederken teknik indikatörlerde görülen yukarı yönlü toparlanmayı olumlu buluyoruz.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 5.50-5.54 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 5.35 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketin devamı gelmesi durumunda ise direnç olarak 5.70 seviyesi izlenebilir.

TAV Havalimanları (TAVHL)

Potansiyel Getiri : %3.84

 Hisse günlük grafikte 20.20 direnç bölgesinde bulunmaktadır. Son dönemde kısa vadeli trend göstergelerinin yukarı yönlü toparlanmaları ivme kazanırken orta vadeli göstergelerin de yükselişe geçtiği görülmektedir.
 Kısa vadede 19.10 desteği üzerinde kalıcılığın korunması orta vade yukarı yönlü potansiyel oluşturmaktadır.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 19.50-19.60 fiyat aralığı alım için uygun görünmektedir. Olası düşüşler için 18.95 seviyesi stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 20.30 seviyesi takip edilebilir.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA İZLEMEK İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

Haftalık Teknik Analiz Bülteni’nin tamamı için tıklayın.
Finkafe'de Paylaş