Haftalık Hisse Önerileri / Ziraat Yatırım – (9-13 Eylül 2019)

ARCLK: Cuma günü işlem hacmindeki yüksek artışla birlikte potansiyel çift dip formasyonunun boyun çizgisini kıran hissede, RSI da kanal ve yatay direncinin hafif de olsa üzerine çıkmış durumda. Ayrıca, MACD ile sinyal çizgisi arasındaki farkı açılırken, kısa vadeli ortalamalar da olumlu sinyaller üretmekteler. Bu kapsamda, hisse 17,60 civarındaki desteğinin üzerinde kalarak formasyon hedefi olan 18,90 – 19,00 bölgesini hedeflemek isteyebilir.

SODA: Orta vadeli düşüş terendinin üzerinde çıkma eğiliminde olan hisse, aylık ortalamasının üzerine çıkarken haftalık ortalama da aylık ortalamayı yukarı kesmiş durumda. Göstergelerde de kısmi güçlenme eğilimi gözlemlerken hisse yakın 5,60 desteğinin üzerinde kalarak 6,05 – 6,10 bölgesini hedefelemk isteyebilir.

YATAS: Geçen haftanın başında önemli sayılabilecek direnç seviyesini kırdıktan sonra sert bir yükseliş kaydeden hissede, kısmi geri çekilmelerde kanal üst bandı ve haftalık ortalama destek oldu. Bu yılın zirvesi olan 5,99 zirvesinin de üzerinde kapatmayı başaran hisse, kanal üst bandı ile haftalık oratlamasını destek yapmaya devam ederek, uzun vadeli kanalın üst bandının geçtiği 6,40 civarını hedeflemek isteyebilir. Bu seviyenin üzerinde ise 6,55 seviyesine kadar bir savrulma yaşanbilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN