Haftalık Hisse Önerileri / Ziraat Yatırım – (2-6 Eylül 2019)

ENJSA: Hisse tahminen 2018 yılındaki düşüşünü zigzag yaparak geri almaya çalışıyor ki tercih ettiğimiz elliott sayımına göre henüz bu zigzag yapı bitmedi. Diğer yandan, kısa vadeli daha dar bir alanda görülen düşüş hissede dönüş için bir sinyalken, RSI yatay desteğinden (40) döndü. MACD ise trend desteğinde. Bu kapsamda, hisse önemli gözüken 5,94 yakın direncini kırabilir ve yükselişini ivmelendirebilir. Hisse cuma günü artan işlem hacmiyle birlikte günü artıda kapatmıştı.

HALKB: Cuma günü orta vadeli düşüş trendinin üzerine çıkan hisse, aynı zamanda aylık ortalamasının da üzerinde haftayı kapatmayı başardı. Diğer yandan, haftalık ortalama aylık ortalamayı yukarı yönde keserken, MACD de “al” konumuna geçti. RSI’da kısmi güçlenme gözlemlerken, hisse aylık ortalamasını destek yaparak yeni bir yükseliş dalgasına girebilir.

PETKM: Potansiyel kanal alt bandından alımlarla karşılaşan hisse haftanın son iki işlem gününde haftalık ortalamasını destek yaparken, RSI aşırı satım bölgesinden hızlıca çıktı. Diğer yandan, MACD göstergesi de “al” vermek üzereyken, hisse 3,35 seviyesinin üzerinde güç kazanmaya devam ederek 3,48 seviyesinden geçen yakın direncini kırabilir ve yükselişini ivmelendirebilir. Hissede henüz teyit edilmemiş bir ters omuz baş omuz formasyon yapısı gözleniyor. Formasyonun boyun çizgisi 3,48 seviyesinden geçmekte.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin