Para & Borsa

Haftalık Hisse Önerileri / Ziraat Yatırım – (19-23 Haziran 2017)

Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

AEFES: Hissenin çanak – kulp formasyon çalışması yaptığını izliyoruz. Halihazırda ortalamalar da yukarı yönü sinyaller üretirlerken, 50 günlük ortalama 100 günlük ortalamayı yukarı kesmek üzere. Göstergeler tarafından da RSI kendi yükselen trend çizgisinin üzerinde kalmaya devam ederken, işlem hacminde kısmi artışlar gözlenmekte. Bu kapsamda, hissenin 21,20/35 yakın direnç bölgesini aşarak  formasyonu tamamlama eğilimine girebileceğini düşünüyoruz.

CIMSA: Geçtiğimiz haftalarda yıllık hareketli ortalamasından destek alarak yükseliş kaydeden hisse, kısa vadeli ortalamasının da üzerine çıktı. Diğer yandan, geçen hafta Şubat ayından başlayan düşüş kanalının üzerine çıkan hisse, kar satışlarında söz konusu kanalı destek yaptığını izledik. Göstergelerde de iyileşme gözlemlerken, haftalık grafikte RSI ters omuz baş omuz formasyonu yaparak 50 seviyesinin üzerinde güç kazanması, geçen hafta endeksin üzerinde performans gösteren  hissenin bunu devam ettirebileceğinin bir diğer işareti olabilir. Bu kapsamda, hisse Şubat – Mayıs düşüşünün %50’sini geri alma denemeleri yapabilir.

TSKB: Yükseliş hareketi içerisinde olan hissede, ortalamalar olumlu bir görüntü sergilerlerken göstergeler de yükselişi desteklemekte. Diğer yandan, Şubat – Mayıs döneminde oluşan çanak – kulp formasyon hedefine henüz varılmamış gözüküyor. Dolayısıyla hissenin, bu hafta yükselişini sürdürerek formasyon hedefine doğru ilerleyebileceğini tahmin ediyoruz.

Rapor için tıklayın.

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com


Etiketler: , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx