Haftalık Hisse Önerileri / Ziraat Yatırım – (18-22 Şubat 2019)

EREGL: Zirve seviyelerinden gelen düşüş trendinin üzerinde seyreden hisse aylık ortalamasını da destek yapmaya devam ederken, orta vadeli göstergelerde toparlanma devam ediyor. Bu kapsamda, hisse 8,40 desteğinin üzerinde güç kazanarak mevcut yatay dirençlerini aşma denemeleri yapabilir.

NETAS: Alçalan takoz hedefini tamamladıktan sonra kar realizasyonları ile karşılaşan hissede bir önceki hafta yaşanan geri çekilme görece düşük işlem hacmi ile gerçekleşirken, daha önce direnç olarak çalışan 20 haftalık ortalamanın destek olduğunu izliyoruz. Bu aşamada, yatay desteklerine de yakın seyreden hisse, 7,08 civarındaki desteğinin üzerinde tekrar yükseliş denemeleri yapabilir.

ODAS: Yatay desteklerinden tepkiyle karşılaşan hisse, artan işlem hacmi ile birlikte Cuma günü bir önceki günkü kayıplarını geri aldı. Yaşanan düşüşlerin ardından bu hareket dönüş için önemli bir işaretken, RSI çift tepe hedefini de tamamlamış gözüküyor. Ayrıca, olası alıcılı görüntüde potansiyel bir omuz baş omuz formasyonun sağ omzu oluşabilir.