Haftalık Hisse Önerileri / Ziraat Yatırım – (16-20 Nisan 2018)

Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

AKBNK: Hisse son bir yıllık güçlü sayılabilecek trend desteğinden tepki  ile karşılaşırken, kısa vadeli düşüş kanalının alt bandında yaşanan savrulma kısa vadeli düşüş trendinin bittiğinin işareti olabilir. Göstergeler tarafında RSI aşırı satım bölgesinin hafif üzerinde yatay desteğinden sekerek 40 seviyesine ulaşırken, MACD çift dip görüntüsü çizmekte. Hisse bu hafta kanal üst bandına doğru hareketlilik gösterebilir.

EREGL: Alçalan kanalın üst bandını test eden hisse 20 ve 50 günlük ortalamalarının üzerinde haftayı kapatmayı başardı. Göstergeler tarafında RSI alçalan kendi alçalan trendini yukarı kırarak 50 eşik seviyesinin üzerinde güçlenirken, MACD sıfır çizgisinin hemen altında “al” verdi. Kısa vadeli osilatörler aşırı satıma işaret ederlerken, kanal alt bandından gelebilecek olası satış şu aşamada kar realizasyonu olarak değerlendirilebilir. Hisse, 10,60 seviyesinin üzerinde yükselişini sürdürebilir.

TOASO: Dolar bazlı grafikte kanal alt bandında tutunan hisse, yaklaşık bir aylık bir süreçte dönüş formasyonlarından alçalan takoz yaptığını izliyoruz. Halihazırda takoz üst bandı ve aylık ortalamasının hemen altında işlem gören hissede göstergeler pozitif uyumsuzluğu işaret etmekteler. TL cinsi grafikte de göstergelerde de toparlanma devam etmekte. Bu kapsamda, hisse bu hafta yükseliş dalgasına girebilir.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin