Haftalık Hisse Önerileri / Ziraat Yatırım – (13-17 Mayıs 2019)

ARCLK: Yaşanan düşüşlerin ardından yatay desteğine gelen ve 200 günlük ortalamasına yaklaşan hissede bir fibonacci ABCD formasyon oluşumu yaşandığı söylenebilir. Diğer yandan, son işlem gününde artan işlem hacmi ile birlikte dönüş mum formasyonu (bullish harami) da gözlemlenirken, hissede bu hafta “tepki” yükselişleri yaşanabilir.

KOZAL: Kanal orta bandı ve 50 günlük ortalamasının üzerinde kapatan hissede, göstergeler, en azından kanal üst bandına kadar (46,20 civarı) bir yükseliş marjının olduğunun işaretini veriyorlar: RSI yükselen üçgen formasyon hedefine henüz varmamışken, MACD ile sinyal çizgisi arasındaki fark artıyor. Momentum ise bir önceki tepesinin üzerinde. Ayrıca, haftalık grafikte RSI çift dip hedefine henüz varmamış gözüküyor. Aşağıdan 20 günlük ortalamanın da 50 günlük ortalamaya doğru yaklaşma isteği göz ardı edilmemeli.

TTKOM: Hisse kanal üst bandının hafif altında haftayı kapatsa da hafta ortasında artan işlem hacmi ile birlikte yükselen trend çizgisinin ve 200 günlük ortalamasının üzerine çıkılmasını olumlu değerlendiriyoruz. Diğer yandan, RSI da düşüş trendini kırmış durumda. Bu kapsamda hisse, 4,20 civarındaki desteğinin üzerinde kalarak kanal üst bandını kırabilir ve yükseliş ivmesi yakalayabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN