Haftalık Hisse Önerileri / Ziraat Yatırım – (12-16 Şubat 2018)

Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri

DOAS: Uzun vadeli grafikte hissenin dönüş formasyonlarından “alçalan takoz” yaptığı net bir şekilde görülüyor. Geri çekilmelerinde yıllık ortalamasının da altına sarkmayan hisse, takozun üst bandını da destek yapmış görüntüsü çiziyor. Aylık grafikte de MACD ise “sinyal” çizgisine iyice yaklaşmakta. Hissede takoz formasyon hedefine doğru yükseliş isteği devam edebilir.

KORDS: Tahminimizce Ocak ortasında başlayan düzeltme hareketi bitti ki bu düzeltme kalıbının “genişleyen yassı” şeklinde olduğunu söyleyebiliriz. Cuma günü oluşan ve trend dönüşüne işaret eden “çekiç” mum formasyonu da bu bitişi teyit ederken, osilatörler tarafında stokastik slow aşırı satım bölgesinde “al” vermekte; RSI ise tepe formasyonun hedefini tamamlamış gözüküyor. Bu kapsamda hissede yeni bir yükseliş dalgası görülebilir.

TKFEN: Yükseliş kanalının alt bandı ile 20 ve 50 günlük ortalamalarını destek yapan hissede 16 seviyesinin üzerindeki taban çalışması bitmiş olabilir. RSI(34) alçalan kanalın dışına çıktıktan sonra geri çekilmelerde kanal üst bandını destek yaparken, aynı şekilde yaklaşık yedi aylık yükselen trend çizgisinden de sekti. Ayrıca, MACD uzun bir süreden sonra “al” verirken, yükseliş denemelerinde artan işlem hacmi hisseye ilginin artığının işareti.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin