Haftalık Hisse Önerileri / İntegral Yatırım – (9-13 Eylül 2019)

Haftalık Stratejik Değerlendirme

Küresel piyasalarda ABD ve Çin arasında Ekim ayının ilk haftasında görüşme yapılacağına dair açıklamalar risk iştahının toparlanmasını destekledi. Dolayısıyla dışarıda borsalardaki alıcılı seyirler, bizim içeride endeks üzerinde de etkisini gösterdi. Ancak hala riskler aynı olduğu için piyasalarda güçlü alımlar izlenmiyor. Dolayısıyla tepkilerin sınırlı kaldığını gözlemliyoruz.

Geçtiğimiz hafta açıklanan ve beklentilerin altında gelen enflasyon rakamlarının bu haftaki TCMB toplantısına yönelik faiz indirim beklentisini kuvvetlendirmesi yurtiçi piyasalar tarafından olumlu algılandı. Endeks izlediğimiz 100600 direncinin üzerine doğru hafta içerisinde sınırlı da olsa tepkisini verdi. USDTL kurunda 5.6470 seviyesine doğru bir düşüş oluştu. Ancak hem endeks hem kur bu hareketlerini cuma gün sonuna kadar taşıyamadı ve endeks 99bin altında tamamlarken, kurda 5.70 bölgesindeydi. Aslında TL varlıklarda temkinli seyirlerin olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Endeks için 100600 direncini izlemeye devam ediyoruz. Endeks bu hafta içerisinde bu direncin üzerine yükselmekte zorlanırsa bu durumda yerini yeniden kar satışlarına bırakabilir. Endeks için aşağıda 98300 bölgesi önemli bir destek noktası olarak takip ediliyor. Yukarıda ise 100600 direncini izleyebiliriz. Bu iki noktanın altında veya üzerinde bir alan görülmediği sürece endeks için yeni bir trendden bahsetmek zor olabilir. Bu hafta için TCMB’nin faiz kararının özellikle bankacılık endeksi üzerinde hareket yaratabileceğini bunun yansımalarını endeks üzerinde de izleyebileceğimizi düşünüyoruz. Buna rağmen, endekste yine de güçlü bir görünümden hala bahsedemiyoruz.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

YERLİ VE YABANCI ANALİSTLER’İN AL/SAT ÖNERİLERİNİ HİSSE LAB İLE “ÜCRETSİZ” TAKİP EDİN!

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin