Haftalık Hisse Önerileri / İntegral Yatırım – (7-11 Ekim 2019)

Haftalık Piyasa Stratejisi

BIST100 endeksinde 103000 seviyesinin altından tepki yükselişleri alarak haftayı kapattık. Yurtiçi piyasalardaki risk iştahının devam ettiğini, faizlerdeki geri çekilmenin hisse senetleri piyasasını olumlu etkilediğini düşünüyoruz. Geçen hafta GOÜ endekslerine gelen satış baskısının ve ABD piyasalarındaki düşüşün içeride borsa endeksinde kar satışları için bahane yarattığını söylemek mümkün. Bu sabah ABD future endeksleri bir miktar geri çekilme gösteriyor. Asya piyasalarında negatif görünümler var. ABD-Çin görüşmeleri öncesinde piyasalarda tedirginlikler var diyebiliriz. BIST100 endeksinde 103000 seviyesi üzerinde ısrarlı kalma çabası piyasanın yükselmeyi istediğini göstermekte. Bankacılık sektörünün aylık verileri olumlu. Bu nedenle banka hisselerinde bu hafta yaşanacak bir tepki yükselişi endeksin yeniden 105000 seviyesini görme şansını öne çıkarabilir.

Güvenli Bölge’ye operasyon konusu piyasalarda tedirginlik yaratıyor. Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları bu konuda operasyonun çok yakında olabileceğini gösteriyor. Bu konuda ABD tarafından da gelecek açıklamalar önemli olacak. Gelişmelerin Türkiye-ABD ilişkilerini yeniden gerginliğe sevkedecek boyuta taşınması durumunda piyasalar olumsuz etkilebilir. Buna karşın harekatın karşılıklı bilgi dahilinde, uluslararası ittifak ile mutabakat içerisinde yapılması piyasaları rahatlatacaktır.

Önümüzdeki hafta içeride en önemli konu Güvenli bölge ile ilgili açıklamalar olacak. Bu konu piyasalarda birincil öncelikte kalmaya devam edebilir. Pazartesi günü Eylül ayı Hazine nakit bütçe gerçekleşmeleri ve Cuma günü ise Cari İşlemler Hesabı açıklanacak.
Dışarıda ise ABD kanadından ÜFE ve TÜFE verileri ile Fed üyelerinin açıklamaları haftaya damga vuracak görünüyor.

Borsa endeksinde olumlu görünüm halen devam ediyor. Geçen haftaki düşüşü bir geri çekilme olarak tanımlıyoruz. 103300 seviyesi üzerinde seyirler devam ettiği sürece olumlu teknik görünüm sürecektir. Daha aşağıda 102000 desteği bizim için önemli bir destek olabilir. Yukarıda ise 106000 kritik direnç olmaya devam ediyor. Ancak endeksin 103000 üzerindeki ısrarlı seyrinin sürmeye devam etmesi 106000 direncinin geçilme şansını artıran bir gelişme olacak görünüyor.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin