Haftalık Hisse Önerileri / İntegral Yatırım – (6-10 Mayıs 2019)

Haftalık Değerlendirme ve Strateji

Endeks geçtiğimiz haftayı %1’e yakın değer kaybı ile kapatırken zayıf görünüm devam etti diyebiliriz. TL’deki değer kaybı ise kademeli olsa da devam ediyor ve DolarTL kuru yükseliş eğilimini koruyor. Bu sabah da dolar kuru 5.99 sınırında bulunurken, GOÜ para birimlerinde de zayıf seyirler izliyoruz. Trump’ın hafta sonu gönderdiği tweet’in ardından Çin borsası %5.5 düşüş gerçekleştirdi ve Asya piyasalarında görünüm zayıf.

İçeride ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerde şaibe olduğuna dair açıklamaları var. Gözler YSK’da bulunurken, kararı en geç Çarşamba gününe kadar vermesi bekleniyor. ABD ile S-400 konusu ise halen belirsiz bir süreç olarak devam etmekte. Nato genel sekreterinin açıklamaları ılımlı olsa da, ABD tarafından yapılan açıklamalar füze konusundaki duruşlarının değişmediğini gösteriyor.

Not: Pozisyon girişleri Pazartesi açılış seansında oluşan fiyatlardan yapılacaktır. Giriş maliyetine göre satış hedefi ve stop loss seviyeleri belirlenecektir. Açılış seansının ardından tablomuz giriş fiyatları ile güncellenip tekrar gönderilecektir.

Borsa endeksinde zayıf görünüm devam ediyor. 95000 seviyelerindeki ortalamaların altına geri çekilmesi ile birlikte aşağı yönlü eğim bir miktar daha güçlenmiş görünüyor. Tepki yükselişleri olsa bile çok güçlü değil. Endeks bir süredir 93800 desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bu seviyenin altına gerilemesi ile birlikte 90000 seviyesine doğru düşüşün önü açılabilir. Yukarıda ise 96000 direnci geçilmedikçe güçlenmeden bahsetmek mümkün görünmüyor.