Haftalık Hisse Önerileri / İntegral Yatırım – (1-5 Nisan 2019)

Haftalık Değerlendirme ve Strateji

Yerel seçim sonuçları henüz kesinleşmiş görünmüyor. Bu konuda bekleyiş devam ediyor. Döviz piyasalarında ise DolarTL kurunda sakin bir açılış izlerken, risk primi olan CDS oranlarında ise sınırlı bir gerileme görünüyor. Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından piyasalarda belirsizliğin sona ermiş olmasının olumlu etki yaratması beklenebilir. Diğer yandan liderlerin ısrarlı bir şekilde erken seçim olmayacağını açıklamasının da piyasaları olumlu etkilemesini bekliyoruz. Ayrıca sabah saatlerinde Çin’den gelen verilerin piyasaları olumlu etkilediği görülüyor.

Bu hafta seçim sonrasında içeride ekonomi ile ilgili verilecek beyanlar piyasalar için etkili olabilir. Diğer yandan Çarşamba günü Mart ayı enflasyon verilerini alıyor olacağız.
Dışarıda ise Cuma günü ABD tarımdışı işsizlik verileri önemli olabilir. Yine Çarşamba günü Çin Hizmetler PMI verileri de etkili olabilir.

BORSA
Borsa endeksinde sert düşüş sonrasında tepki süreci yaşanıyor ve bu süreç devam edecek görünüyor. BIST100 endeksinin 93740 seviyesi üzerine yerleşmesi durumunda 94150 seviyesi önemli bir eşik olacak. Endeksin 94150 seviyesi üzerine yerleşmesi durumunda ise tepki yükselişinin olgunlaşması beklenebilir.