Haftalık Hisse Önerileri / Ahlatcı Yatırım – (18-22 Mayıs 2020)

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden ASELS 13 Mayıs Çarşamba günü belirlediğimiz hedef fiyat seviyelerini test etmiş ve hatta daha da üzerine çıkarak en yüksek 29.80 TL fiyat seviyesini görmüştür. Hissenin 8 Mayıs kapanışı ile 15 Mayıs haftalık bazda kapanışı arasında %8,9 yükseliş meydana gelmiştir. Hafta içindeki zirve seviyesine göre ise hisse %12,5 yükseliş performansı yakalamıştır. Diğer hisselerde ise belirlediğimiz hedef fiyat aralıklarına hafta içinde en fazla yaklaşan hisse gördüğü en yüksek seviyeye göre %4,5 performans yakalayabilen SAHOL olmuştur.

Diğer hisseler ise hedef fiyat aralıklarına ulaşamamıştır. Geçen hafta PETKM 12 Mayıs Salı günü 3.77 TL seviyesini görse de devamında istenilen performansı gösterememiştir. Bu nedenle yeni haftadaki model portföyde bu hisseyi çıkartarak yerine VAKBN’yi ekliyoruz. Hedef fiyat seviyesini test eden ASELS yerine ise KOZAA’yı ekliyoruz. KOZAA’da grafikte izlediğimiz düşüş trend direnci 12.70 TL üzerinde tutunma gözlenmesi gerekmektedir. Geçen hafta XU100 endeksi %1,97 getiri sağlarken model portföy ortalama getirisi ise %0,60 olmuştur. Sapmanın nedeni PETKM’in beklentimize göre daha düşük performans göstermesi olarak belirtilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN