Haftalık Hisse Önerileri / Ahlatcı Yatırım – (11-15 Ocak 2021)

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden AKBNK, ALKIM, ENKAI ve OYAKC hedef fiyat/hedef fiyat aralığına ulaşarak haftayı kapatmıştır. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senetleri %13,84 yükseliş yapan ENKAI ile %10,10 yükselen AKBNK olmuştur. 31 Aralık – 8 Ocak kapanış fiyatlarına göre ise ENKAI %9,91 yükseliş ile en yüksek performansı göstermiştir.

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden hiçbiri zarar durdur seviyesini görmemiştir. Geçen hafta XU100’de %4,33 yükseliş olurken, model portföyün ortalama getirisi ise %5,41 olmuştur. Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden AKBNK, ALKIM, ENKAI ve ULKER ’i model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine ASELS, BIMAS, HALKB ve VAKBN hisselerini portföyümüze ekliyoruz.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN