Haftalık Hisse Önerileri / Ahlatcı Yatırım – (11-15 Mayıs 2020)

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden ARCLK 8 Mayıs Cuma günü, TOASO, 4 Mayıs Pazartesi günü ve TCELL ise 7 Mayıs Perşembe günü zarar durdur seviyelerini görmesi nedeniyle kapsam dışı kalmıştır. Geçen hafta PETKM hafta içinde en yüksek 3,67 TL seviyesini 8 Mayıs Cuma günü görerek haftalık bazda en yüksek seviyeye göre %3,4 yükselmiştir. Geçen hafta XU100 endeksi ABD ve Avrupa endekslerinin genelinde gözlenen yükseliş eğilimine karşılık kurdaki yukarı yönlü hareketin devam etmesinin etkisiyle bu pozitif genel gidişata katılamadı ve haftalık bazda %3,23 değer kaybı yaşadı.

Model portföyde TOASO’da yaşanan beklentimiz ötesindeki düşüş XU100’ün haftalık değer kaybına göre model potftöyün haftalık ortalama değer kaybının bir miktar daha yüksek olmasına neden olmuştur. Yeni haftada model portföye ARCLK, TOASO ve TCELL yerine ASEL, SISE ve EREGL hisselerini dahil ediyoruz. SAHOL ve PETKM’i model portföyde tutmaya devam ediyoruz. İşlem açıldıktan sonra kar al seviyeleri ile birlikte mutlaka zarar durdur seviyelerine de dikkat edilmesi gerektiğini belirtmek isteriz.

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN